Eleri Etverk (19)

Triathlon

12 FANS
11 Feb 2018

Eile ja täna toimuvad Lasnamäe kergejöustikuhallis kergejöustiku Eesti Meistrivõistlused U18,U20 ja U23 vanuseklassis. Mul oli plaan osaleda nagu iga aasta 800 ja 1500m jooksus. Kahjuks on tervis mind täiesti alt vedanud ning viimased kaks nädalat olen pmst kodus ja voodis Viis päeva sellest olin 38.5 palavikus ja väga halb enesetunne oli. Tegelikult olen juba viimased 1.5 kuud kergelt haige kogu aeg olnud ning normaalselt trenni pole teha saanud. Olen selle aja jooksul olnud kaks korda antibiootikumide peal. Pisar silmis vaatan eestikate tulemusi ja mõtlen et mina peaks seal olema. Aga tervis siiski kõige tähtsam ning hetkel on tähtsaim terveks saada. Kopp ees juba sellest haige olemisest.

Eleri

30 Jan 2018

Nagu lubatud, siis jaanuaris teen ära oma eelmise aasta kokkuvõte.
Kui mõelda tagasi tervele hooajale siis esimese asjana tuleb pähe see, et tulemustest näis kõik nii ilus ja hea olevat, aga see mis nende taga tegelikult toimus oli ränk. Keegi tegelikult ei kujuta ette milline on protsess. Kõik inimesed näevad vaid tulemust.
Negatiivselt jääb mind varjutama mitmed rattakukkumised ja teotahte kadumine. Kuni juuli keskeni oli kõik superilus, aga peale seda hakkas kõik kolinal allamäge minema ja ikka täiesti alla välja. Järele mõeldes ei oska täpselt öelda, kas mul oli ületreenitus(mida kahtlustame), pingelangus või miski muu jama. Selline tunne oli nagu oleks tühjaks pigistatud öhupall, kes üritab ilma õhuta täis minna tagasi.
Aga natuke siis detailsemalt kuude kaupa ka tervest aastast :D
(Detsembrilõpp 2016 ka)Jaanuar algas mul sunnitud puhkusega, kus circa 1,5kuud ei saanud ujumistrennides osaleda ning ka jooksutrennid kannatasid mu alaseljavalu tõttu. Pea ühtegi täismahus ega intensiivset trenni sel ajal teha ei saanud. Mida aeg edasi seda paremaks mul läks, kuigi valu tegelikkuses täielikult mul ära ei kadunud ning selle probleemiga tegelen ka praegu, aasta hiljem.
Veebruaris toimusid U20 EMV kergejõustikus, kus läksin jooksma 1500m ning lõpetasin uue isikliku rekordiga 5.04.43, rekordiparandus 7sekundit.
Märtsis siirdusin Hispaania laagrisse, kus sai korralikult treeningtunde kogutud ning lahedalt aega veedetud. Nagu alati, ülirahul Benidormiga, teenisid mind hästi :D
Aprillis osalesin krossijooksu EMV-l ning 3K ajaga 11.49 Elva metsade vahel tõi aasta esimese meistritiitli. Aeg mitte just superhea aga rahuldav.
Mais tegin kaasa ühe duatloni, kus joosta oli ülikerge, aga rattaga sõita megaraske, siiski võit tuli :D. Mai lõpus oli 3x800m teatejooksude eestikad, kust sain oma elu esimese TÄISKASVANUTE meistritiitli, ülihappy.
Juuni algas otse eksamilt 1500m starti minemisega, kui toimusid Eesti noorte karikavõistlused, kus jooksin järjekordselt uue isikliku rekordi 4.59,64 ja lõpuks sai alistatud see maagiline 5minuti piir. Triatlonihooaeg algas juba 10ndal juunil, mil Paides saavutasin esikoha. Terve võistlus oli kontrollitud, suutsin lausa veest välja koos esimeste naistega tulla (mida juhtub väga harva,enamjaolt ikka kaotan rohkem kui 30sek). Nädal hiljem toimus juba järgmine karikaetapp. Lühidalt öeldes – võit tuli. Vaeva pidi nägema aga jooksma minnes oli asi selge.
Ja juuli algas hooaja tähtsaima võistlusega – ETU Junior Cup Hollandis, mis läks nii hästi kui üldse minna sai. Mina olen rohkem kui rahul oma võistlusega. Veest väljusin suures grupis, rattasõidus tegin tööd ja lasin lulli, ning jooksus andsin endast maksimumi kuni finišhijooneni. Tippvorm sai hästi ajastatud ning kõik õnnestsus sel võistlusel. Kolm päeva peale hollandit tulin Eesti U20 meistriks 1500m jooksus jälle uue isklikuga 4.54,64. Peale seda kolm päeva hiljem toimus Tartu Mill triatlon, kus oli kavas olümpiadistants. Tasuks naiste I koht. Jalad jälle nagu eelnev aastagi verised, see aasta ärakukkumist ei tulnud ja superrahul oma võistlusega. Suutsin jälle näidata et kuulun Eesti tippseltskonda ja kõik peavad minuga arvestama. Samal nädalal toimusid ka elutähtsad otsused/muutused, kui pidin käima ülikoolikatsetel ja ära otsustama mis edasi saab. Tihe graafik.
Ja siin oligi murdepunkt sel hooajal. Kuni Tartu võistluseni oli kõik super, võib-olla isegi liiga hea.. Ja alates sellest hakkas kõik allamäge minema. Ütlesin treenerile et vajan puhkust, tegin nädalase puhkuse. Peale tulid triatloni eestikad. Läksin sinna võistlema sest see tundus õige, misest et mu keha ütles midagi muud. Läksin, nägin, võitsin jälle. Samal ajal tundes et kõik on halb ja ainult halb. Aga võtsin end kokku ja panin eesmärgiks et kuni Riia ETU Cupini teen korralikult trenni ja peale seda mõtlen mis edasi saab.
August tuli ja tuli Riia. Trennid tehtud, ise samal ajal tundes et noo midagi on ikka valesti. Läksin siis võistlema ja noo ujumine – kehvemat olla ei saakski, rattasõit – kukkumine, jooks – lihtsalt jooksin lõpuni. Nii see läks – 13. august ei olnud minu päev. Augusti lõpus läbisin Grand Fondo Estonia – 232 km Tallinnast Tartu rattaga. Ükssuurimaid eneseületusi, misssest et kann valutas nädal aega peale seda.
Oktoobris toimus Eesti karikavõistlused murdmaajoksus. Pälvisin esikoha U20 vanuseklassis ja sellega mu aasta lõppeski, ei ühtki võistlust peale seda, ainult puhkus.
Novembris aasta lõpetamine triatlonis.
Nagu näete, Eestis ma see aasta ühtgi kaotust ei saanud, sellest ka väike artikkel ilmunud – https://virumaateataja.postimees.ee/4201253/viiest-viis-noorel-triatleedil-on-kuldne-aasta . viiest triatlonivõistlusest viis võitu. Kergejõustikus 17sekundiline parandus 1500m jooksus. Näitab et areng on toimunud. 4 EMV medalit, millest kolm kuldset ja palju võite. Ülirahul oma tulemustega, aga see tunne millega osad võistlused sai võisteldud ei olnud see õige enam. Muidu elu parim hooaeg, kui nii saab öelda. :D
Valmis järgmiseks aastaks :D
Eleri

18 Jan 2018

Pole ammu endast märku andnud…

Ma tahtsin kirjutada juba novembris oma hooaja kokkuvõte ära, nihkus see edasi detsembrisse ja nüüd on juba uue aasta jaanuar. Ma olen mitu korda üritanud alustada, aga kohe kuidagimoodi ei jookse see jutt enam. Täna ma ei kirjuta ka oma eelmise aasta kokkuvõtest, aga luban et teen selle jaanuarikuu jooksul ära. Hooajast on peas mitmed erinevad tunded ja neid on raske kirjelda, läks hästi aga samas mitte… Aga sellest lähemalt juba järgmises postituses.

Täna tahtsin lihtsalt teada anda, et olen tagasi rajal. Käisin üle poole aasta taas kergejõustikuhallis trennis. Ütleme nii et raske oli, väga raske, aga oii kui hea tunne. Eesmärgiks olen võtnud 23 päeva pärast toimuvad Eesti Meistrivõistlused kergejõustikus, kus plaan joosta 1500m. See on plaan aga kas ka teostub on hetkel suure küsimärgi all. Kuna ma olen juba kolm nädalat olnud haige ja vorm on hetkel väga kehvake ja enesetunne endiselt nõrk. Üritan haigusest lahti saada, aga aru ma ei saa mis mul viga on.. Loodame parimat ja hetkel veel usun, et suudan piisavasse vormi jõuda et olla konkurentsivõimeline :D. See aasta olen ma juba U23 vanuseklassis, seega pean võistlema endast kolm aastat vanematega. Aga ma saan hakkama.

Eleri

20 Oct 2017


Eelmine nv toimus Eesti KV murdmaajooksus. Minu ülesandeks oli klubile maksimumpunktid tuua ja nii ka õnnestus ilusti. Endal oli enesetunne väga raske. Näha oli et hooaeg on ammu lõppenud ning vorm suhteliselt kadunud. Nädal varem põetud haigus jättis ka jooksu jälje.
Rada iseenesest oli minu jaoks väga raske. Kaks ringi, üks tõus, väga järsk tõus ja palju palju muda. Vahepeal oli selline tunne et jooksen kuskil soos. Jalg vajus kuni hüppeliigeseni mutta sisse... Aga uus ja omamoodi kogemus.
Mulle igastahes meeldis ja nüüd siis hakkab ametlik kuuajane puhkus kus teen ise trenni ilma treeneri nõuanneteta. Lähen trenni siis kui tuju on ja üritan end välja puhata uueks hooajaks :) ja siis saab juba jälle korralikult trenni tegema hakata. Ma sisimas hetkel tunnen et mul on vaja seda puhkust ja vaba graafikut. Olen omadega nii vaimselt kui ka füüsiliselt suhteliselt väsinud.

Varsti olen tagasi ;)
Eleri

10 Oct 2017

Heihei!

Juba 5päeva pärast toimuvad Eesti KV murmaajooksus, kus on ka minul plaan osaleda. Distantsiks 4km. Nii palju kui mul siseinfot on siis vist tuleb 4x1km ring, kus sees ränk tõus ja sama järsk langus. Seega tuleb üks raske rajaga võistlus.
Ettevalmistus võistluseks on läinud suhteliselt kehvasti. Eelmine nädal suutsin täiesti haigeks jääda, mil kolm päeva olin kodusel ravil ja treeningutest ei julgenud mõeldagi. Peas juba tiksus mõte, et äkki ei saagi võistlema. Nädalavahetusel sai juba vaikselt sörkida uuesti ning eile toimus esimene lõigutrenn ja ausalt öeldes, tunne oli üpris kehvake... Aga täna juba natuke parem ja usun et iga päevaga läheb paremaks ja paemaks. Aga siiski tunnen, et on nõrkus on veel sees. Seega nüüd ei teagi kui suuure jälje see mu tulemusse võib jätta..
Agaa siiski lähen endast parimat andma ning lihtsaks kellelegi midagi ei tee.

See on ka mu hooaja viimane etteaste ning suure tõenäosisega mind selle aastanumbri sees enam võistlusrajal ei kohta(see aga ei tähenda et ma trenni ei tee :D)

Eleri

28 Sep 2017

„Sometimes you just have to take it easy”

See lause iseloomustab hetkel mu treeninguid ja võistlusi. Mu üks suurimaid komplekse on see et ma ei suuda teha treeningvõistlusi või vahel võtta rahulikumalt. Alati lähed ikka võidu peale välja.

17 september osalesin Rakvere Rahvajooksul ning eesmärgiks oligi lihtsalt nautida ja joosta kergelt, aga ega see aeglasemalt jooksmine nüüd ka eriti kerge ei ole...
Mõtlesin et aeg võiks tulla umbes 45 minuti kanti või natuke peale, siis on okei. Ja ajaks tuligi 45:05 (kella järgi). Seega suutsin eesmärki täita. Esimesed kolm kilomeetrit tulid lihtsalt 4.30 tempoga, aga siis läks raskeks ning tempo vajus korralikult. Kuid minu õnneks tuli tagant üks mees, kes tuli ja jooksis mu kõrval, ütles kilomeetri aegu ning innustas rohkem pingutama. Paari kilomeetri pärast läks jooks uuesti heaks ja mõnusaks ning lõpus viimasel kilomeetril suutsin tõsta ka tempot ning viimane kilomeeter tulli lausa alla nelja minuti. Igastahes mulle meeldis. Vahel on hea lihtsalt nautida võistlust ja melu, ja mitte tatt ninast väljas pingutada.

Mõte minna üldse jooksma tuli alles eelmisel õhtul. Mul oli valida et kas minna jooksma või hoopis maale kartuleid noppima... Ma natuke kartsin, sest pole viimasel ajal eriti jooksurajale jõudnud( kool,pealinnaelu jne).

Aga nüüd pean võtma end kokku ja hakkama natuke rohkem jooksutrenne uuesti tegema, sest 14.okt toimub murdmaajooksu Eesti KV, ning sinna tuleb võitlema minna :D

Eleri

07 Sep 2017

Hellllouuuuu!!

Mina jälle siin. Viimastel nädalatel on mu elus toimunud palju muutusi.

Viimane postitus oli üpriski negatiivne seoses kukkumisega. Tänaseks olen jõu kokku kogunud ning uuesti trenni hakanud tegema.
20. august toimus Gran Fondo Estonia, kus sõitsime rattaga Tallinnast Tartusse, distantsiks tuli ei rohkem ega vähem kui 232 kilomeetrit. Minu jaoks oli see suur eneseületus, sest mu varaseim pikim distants mida olin sõitnud oli 120km, seega peaaegu poole pikem nüüd... Aga ma sain ilusti hakkama. Kuni 180kilomeetrini oli väga hea sõita, aga siis hakkasid jõuvarud otsa saama ning edasi oli puhas piin kuni lõpuni, aga kannatasin ära. Sõiduajaks tuli 7:45, mis teeb circa 30km/h keskmist, mis oli ka algne plaan sõita. Aitähh kõigile osalejatele,kes moodustasid nii suure grupi ning nautisid seda teekonda koos minuga.

Edasi hakkasin ma oma asju kodus pakkima, sest alates 1. septembrist sai minust pealinnaneiu. Nimelt tulin ma 'Tallinna Ülikooli õppima rekreatsioonikorralduse erialale. Hetkel elan ma ühikas, millel on nii positiivseid kui ka negatiivseid külgi. Väga palju saab uute inimestega tutvuda, aga samas puudub privaatsus. Niipalju kui ma kursakaaslastega tutvunud olen, siis kõik on supertoredad ja olen kindel et need 3 aastat tulevad vägevad. Juba täna on meil ka ametlik tutvumisõhtu. :D

Seoses Tallinna kolimisega tekkis suur küsimärk, et mida edasi ja kuidas edasi just spordiga. Praegu liitusin ma uue ujumisklubiga nimega Orca, mida soovitas mu endine ujumistreener Gunnar. Olen nende treeningutest nüüd 2 nädalat osa võtnud ja võin 100% kindlusega öelda, et ma olen rahul, et just selle klubi kasuks otsustasin. Orcast ja nende trennidest aga juba järgmine kord natuke lähemalt.

Hetkel olen heade jooksuradade otsinguil, mida veel leidnud ei ole. Mis saab rattasõiduga, see on kõige suurem küsimärk, aga küll ma midagi välja mõtlen. Triatloniga ma veel lõpparvet ei tee, see on kindel. Teen trenni edasi ja vaatab mis saab :D.

Varsti veel uudiseid tulemas
Stay tuned,
Eleri

03 Sep 2017

Kaks nädalat puhkust ja nüüd uuesti aeg hakkat trenni tegema!

31 Aug 2017
14 Aug 2017

Triatlonihooaeg lõppes kõrge õhulennuga..... vastu asfalti.

Selle aasta teine ETU Junior Cup, kus osalesin toimus Riias. Startlist oli tüdrukute seas päris kõva ning lootsin teha ühe hea võistluse, millega rahul olla. Reaalsus osutus aga vastupidiseks.
Ujumine toimus seekord ilma kalipsota, kuna vesi oli pea 22 kraadi. Muidugi olin ma pettunud, kuna mulle annab kalipsoga ujumine väga palju juurde, aga ei lasknud end sellest heidutada ja läksin võitlema
Aga jahh, stardist oli küll hea minek, aga juhtus nii et juba esimese poi juures hakkasin nägema kuidas grupp mul eest ära hakkab liikuma ja nii ma üksinda jäingi. Vahetusalasse jõudes oli vahe circa 10-15sek ja läksin kohe hooga neid rattas püüdma.
Kauaks seda hoogu aga ei jätkunud kuna juba teisel kilomeetril suutsin ma matsu maha panna rattaga. 5 Sekundit ma seal maas nutsin aga siis otsustasin ikka lõpuni teha, kuna tundsin et kondid peaks terved olema. Hakkasin siis rattaga vaikselt teisi püüdma nja rattas oli täitsa hea vorm. Inimesed kelle kinni püüdsin kahjuks väga grupis tööd ei tahtnud/jaksanud teha ja nii olin mina see, kes enamus ajast vedas . Jooksurajal üritasin oma grupis olevad inimesed selja taga hida ning nii ma lõpuni kulgesin

13. august lihtsalt ei olnud minu päev...

Mis täpsemalt juhtus või mis valesti läks, et ma kukkusin, seda ma ei oska öelda. Ma lihtsalt ei mäleta.. Eeldatavasti läksin kurvi paar kilomeetrit suurema tempoga sisse kui oleks pidanud ning tagumine ratas kadus alt ära ja nii ma oma DNA Riia tänavatele maha jätsin. Luud-kondid igastahes on terved, ainult terve parem külg on sinine ja marraskil. Kõige hullem on puus ja küünarnukk, mis teevad korralikult valu veel.
Nagu öeldakse, „kes ei riski see šampust ei joo”. Seekord võtsin natuke liiga suure riski ning see maksis ka kätte. Tahe oli liiga suur ja muutusin natuke hooletuks..
Aga igastahes nii mul triatlonihooaeg nüüd läbi sai ning võtan nüüd natuke kergemalt ning eelkõige ravin oma haavad kõik terveks.

Seekord läks nii ja uue kogemuse võrra jälle rikkam.

Eleri

Load more posts
|
|
|
|

Bio

Olen Rakverest pärit noor triatleet Eleri Etverk, kes on leidnud tee spordi juurde.
Alustasin regulaarselt (ujumis-triatloni)treeningutega umbes 14.aastaselt, kuid olin juba varem mõnel võistlusel ka osalenud.
Spordi tegemist alustasin juba 7.aastaselt, kui vanemad soovitasid mul kooli kõrvalt midagi teha. Seega läksin ujumise- ja kergejõustiku trenni. Ujumistrenn mulle aga sel hetkel absoluutselt ei meeldinud ning selle lõpetasin üsna pea ära, kergejõustikkus sain ma aga vigastuse, mis jäi iga paari kuu tagant korduma, seega pidin leidma uue lahenduse. 13. aastaselt sai kergejõustikuga lõpparve tehtud ning tagasi ujumise poole pöördutud. Treener võttis mind hästi vastu. Kahjuks öeldi mulle juba varakult , et minust ujujat ei tule, ning seega soovitas treener mul triatlonit proovida (kuna mul väike jooksupõhi ka all olemas).
JA SIIN MA NÜÜD OLEN, pühendunud oma treeningutesse ning lootmas, et areng jätkub ja ka võistluste tulemused iga korraga paraneksid...

Born 1998 (age 19)
Coach Margus Tamm, Gunnar Tõnning
Club Vinni Vak

Personal bests

1500m

Show
Personal best

Triathlon - Olympic

Show
Personal best

Triathlon - Sprint

Show
Personal best

Competition results

1500m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
2017 EST National 1. 04:54.64 Rakvere July 2017
Eesti noorte KV 1. 04:59.64 Rakvere June 2017
2017 EST National 2. 05:04.43 Feb. 2017

Triathlon - Olympic

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Tartu Mill 1. 02:13.45 Tartu July 2017
Tartu Mill Triathlon 3. 02:20.55 July 2016

Triathlon - Sprint

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
2017 EST National 1. 01:07.41 Aug. 2017
ETU Junior Cup Riga 19. 01:08.49 Aug. 2017
ETU Junior Cup Holten 25. 01:07.30 July 2017
Paide triatlon 1. 01:06.03 June 2017
ETU Junior Cup Riga 5. 01:06.04 July 2016
ETU Junior Cup Kupiškis 5. 01:11.56 June 2016
Rõuge triatlon 1. 01:07.50 Aug. 2015
2015 EST Triathlon National 2. 01:10.36 July 2015
Paide MEK triatlon 1. 01:07.29 July 2015
ETU Junior Cup Kupiškis 6. 01:13.53 June 2015
Sponsors
Your logo missing? Click on the button.