Jürgen Külm (19)

Long distance running

6 FANS
09 Dec 2017

Minu üks suuremaid nõrkusi on kiirus. Ma võin joosta ühes ja samas tempos väga pikalt, kuid lisakäik veel hästi sisse ei taha minna. See on tingitud tänu minu madalale hemoglobiinile ning sellele, et olen veel vähe lõike jooksnud. Lõikude jooksmisega tuleb olla väga ettevaatlik, kuna kui sa jooksed neid liiga tihti ja liiga palju, põled sa lihtsalt läbi või võib väga kergesti tekkida ülekoormus. Tasa sõuad, kaugele jõuad!
Sellel nädalal hakkasime uuesti täis mahus lõike jooksma. Teisipäevasel treeningul jooksin peale pikka trenni, kus tegime palju hüplemis- ja jooksuharjutusi, 5x150m ja 6x400m. “Külm, lõike tahad joosta?” küsis Urmas. “Davai teeme ära :D.” Esimesed kolm lõiku läksid päris hästi arvestades seda, et jooksin sellel suvel 400 meetriseid lõike 78-83 sekundiga. Nüüd tuli ajaks 73-74. “Jookseme veel, ma olen hoos :D.” “Õige suhtumine Külm!” ütles Urmas. Nii ma jooksingi kolm korda veel. Esimese 74 sekundiga, teise 73 sekundiga ja kolmandaga tuli uus isiklik rekord- 72 sekundit. See küll ei ole kiire, arvestades seda, et natukene enne mind jooksis Mark Abner 3x400m 58-60 sekundiga, aga tema on tulnukas :D. Väike areng on ka areng ;).
Kolmapäeval tuli uuesti Tallinnas lumi maha. Mulle ei meeldi lumi: ma ei saa rattaga sõita, mis on minu peamine liikumisvahend (igale poole ei saa ja ei jõua joosta ka :D), päevas peab mitu paari sokke vahetama, joosta on raske, jooksmistempo on aeglane ja pidevalt “lipsad tagasi”. Loodetavasti sulab lumi peagi ära. “Mul on täna aega” ütles Urmas treeningu alguses. Tegime palju harjutusi topispallidega koos M.Abneri ja hr Balsnack´iga (Reigo Rusing) :D. Järgnesid 20x erinevaid jooksu-ja hüplemisharjutusi. Edasi pidin jooksma üksinda 60x60-130m 90-95% maksimumist.Pidin üksi jooksma, sest Mark valmistub nädalavahetusel toimuvaks Euroopa krossiks. Edu sulle vennas, hoia Eesti lipp kõrgel! Pärast kiirenduste jooksmist oli päris hea tunne: raske treening sai tehtud ning mulle hakkas nende jooksmine isegi meeldima. Treeningu tegi lõbusamaks Kaisa Kukk, sest teda näeb väga harva ning iga kurd kui ta treeningul käib, saab pilti teha :D. Kokku tegin 100x erinevaid harjutusi kolme kilogrammise topispalliga. Rõõm on kuulda kui treener ütleb:”Tubli Külm, sul on kõhulihased tugevamad kui Margil.” Pärast pidin veel koju jooksma, sest rattaga ei saa sellise ilmaga sõita, et jõuda õigeks ajaks tagasi loengutesse.
Reedesel treeningul oli kolmapäevased topispalliga harjutused “veel jaglades”: jalad olid väga kanged. Ma ei mäletagi, millal mul viimati nii kanged jalad olid. See on efektiivse treeningu tagajärg. Treeningu alguses tegime palju hüplemis-ja jooksuharjutusi. Siis jooksin umbes 30x60-80m. Ning siis ütles treener:”Jookseme 2km, see on ideaalne treening enne Vana-aasta jooksu!” Oeh, mu jalad on nii kanged. Esimesel ringil hõikas treener, et 200m ajaks tuli natukene alla 40 sekundi. Mis asja, nii kiire, nii kangete jalgadega??? Päris hea :D. Siis lülitasin kiirusehoidja sisse ning jooksin samas tempos lõpuni. Minu 2km ajaks tuli 6:38. Ma ei oleks ealeski uskunud, et ma suudan nii kiiresti praegu joosta. Ma isegi ei pingutanud nii kõvasti. Kindlasti on see aeg peegeldus efektiivsete treeningute mõjust. Aitäh Urki, oled head tööd minuga teinud. Kokku tegin treeningul 16min erinevaid hüplemisharjutusi ja 40x erinevaid jooksuharjutusi. Muidugi seda kõike tegin “kriitilise” treeneri järelvale all. Treener jäi tehnikaga rahule :D, aga nii kui natukene viilid, märkab Urmas seda koha :D. “See on vihmapiiskade efekt. Vanaema paneb räästa alla poti ning vihmapiisad aja jooksud täidavad kausi veega” on Urmase sõnad minu arengu kohta.
Laupäevased treeningud on saanud juba iganädalaseks “kohustuseks”. Igal laupäeval koguneme Nõmme turu kõrval legendaarsel Vanaka mäel. Sealne maastik on andud suure panuse minu arengule. Täna möllasime peaaegu 2h. Seal on väga hea harjutusi teha, kui lund ei ole. Lume korral saavad sokid väga kiiresti märjaks ning nii kui Urmas hakkab pikemalt rääkima, hakkab kõigil külm (mitte Jürgen Külm) :D. Täna tegin oma isikliku rekordi ühel treeningul joostud tõusumeetrites. 785 tõusumeetrit on Eesti maastiku kohta väga hea tulemas, sest paljud jooksjad ei kogu nii palju tõusumeetreid nädala jooksul kui mina tänasel treeningul.
Kohtume Vana-aasta maratonil!

28 Nov 2017

Seda banaanikokteili on väga lihtne valmistada. Banaan sisaldab endas kaaliumi, magneesiumi ja fosforit. Kaalium on kasulik lihastele, kaasa arvatud südamelihasele. Fosfor aitab kehal toime tulla süsivesikute seedimisega. Taastab keha koheselt.
Võib aidata vältida Alzheimeri ja Parkinsoni tõve, Sclerosis multiplexi, mitmesuguseid kasvajaid ja meningiiti. See imeline vürts võib aidata võitluses viljatusega, sest see viib naise kehas tasakaalu mees- ja naishormoonid. Lisaks vähendab kaneel oluliselt veresuhkrut ja kolesterooli veres!

Imejoogi mõju on märgata juba 3 päeva pärast. Banaani-kaneeli joogi retsept: KOOSTISOSAD: 1 liiter vett; 2 viilutatud banaani; 2 kaneelikoort;
JUHISED: Keeda vett koos kaneeliga. Lisa banaan kuuma vette, lase veel keeda. Jahuta maha ja joo kokteili enne magamaminekut. Hea seedimine, hea uni, parem mälu, tõstab hemoglobiini – see on ainult väike osa positiivsest mõjust banaani keetmisel. Rahustab täielikult maha närvisüteemi. Kindlasti proovi seda!

Sellel joogil on imelik maitse ja paljudele inimestele ilmselt see ei meeldi! Kuid selle raviomadused on väga tugevad.

Banaanid sisaldavad kolme tüüpi looduslikke suhkruid – sukroosi, fruktoosi ja glükoosi kombineerituna kiudainetega. Tänu sellele annavad need pärast söömist kohese energiasööstu. Kõigest kaks banaani annavad piisavalt energiat, millest jätkub 90-minutise treeningu jaoks. Kuid lisaks energiale annavad banaanid meile kasu veel mitmel erineval moel. Üks banaan katab hinnanguliselt 21,5% päevasest vitamiin B6 vajadusest ning 17% C-vitamiini vajadusest. Lisaks sisaldab see märkimisväärselt mangaani, kiudaineid ja kaaliumi.

MILLEKS BANAANID HEAD ON?
Depressioon. On leitud, et paljud depressiooni all kannatavad inimesed tundsid ennast pärast banaani söömist paremini, kuna banaanid sisaldavad trüptofaani – valku, mis muutub kehas serotoniiniks ning aitab lõõgastuda, parandab meeleolu ning teeb sind õnnelikumaks.
PMS. Unusta ravimid, söö hoopis banaani. Selles sisalduv vitamiin B6 reguleerib vere glükoositaset, mis mõjutab su meeleolu.
Aneemia. Banaanides sisalduvad taimsed rauaühendid stimuleerivad hemoglobiini tootmist ja aitavad aneemiat vältida.
Vererõhk. See unikaalne troopiline vili sisaldab palju kaaliumit, kuid ei sisalda soola, mis teeb sellest ideaalse vahendi kõrge vererõhu vastu. Isegi USA toidu- ja ravimiohutuse amet on andnud banaanitööstusele loa ametlikult reklaamida banaani vererõhu ja ajuinsuldi vastu abiks oleva toiduna.
Ajutoit. On leitud, et kaaliumi- ja suhkrute rohkus banaanis aitab õppida ja muudab erksamaks.
Kõhukinnisus. Banaanid aitavad taastada soolestiku normaalset tööd ja neid võib süüa kõhulahtisti asemel. Rohke vees lahustuva kiudaine – pektiini – sisaldus aitab leebelt soolestiku tööle kaasa ning viib saasteaineid kehast välja. Banaanid toimivad kehas prebiootikumidena, aidates kasulikel bakteritel paljuneda ning lisaks sisaldavad need sarnaselt kõigile teistele värsketele viljadele ensüüme, mis toetavad seedeprotsessi.
Pohmell. Üks kiiremaid viise pohmelli ravida on banaani-piimakokteil meega. See aitab rahustada magu ning koos meega turgutada veresuhkru taset samal ajal, kui piim aitab taastada keha vedelikuvarusid.
Kõrvetised. Banaanid on looduslikud antatsiidid, nii et kui kannatad kõrvetiste all, proovi nende leevenduseks süüa banaani.
Hommikune iiveldus. Toidukordade vahel banaani söömine aitab veresuhkru taset üleval hoida ning vältida rasedusaegset iiveldust nii hommikul kui ka muul päevaajal.
Sääsehammustused. Proovi sääsehammustust hõõruda banaanikoore sisemise poolega. Paljud inimesed on leidnud, et see aitab suurepäraselt vähendada paistetust ja ärritust.
Närvisüsteem. Banaanid sisaldavad palju B-grupi vitamiine, mis toetavad närvisüsteemi. Kui töö on stressirohke, siis pöörduvad paljud suhkrurikaste snäkkide poole, et ennast rahustada ja kiirelt veresuhkrut tõsta. Selle asemel, et šokolaadiküpsiseid kugistada, tasub hoopis haarata üks banaan, et veresuhkru taset stabiilsena hoida.
Haavandtõbi. Banaan on ainus puuvili, mida võib seedimisprobleemide korral rahulikult süüa. See neutraliseerib mao ülehappesust ning vähendab mao ärritust, aidates katta selle sisepinda kaitsva kihiga.
Temperatuuri kontroll. Paljud kultuurid peavad banaane “jahutavaks toiduks“, mis alandab nii füüsilist kui ka emotsionaalset temperatuuri. Söö banaani keha jahutamiseks kuumal päeval või palaviku korral.
Krambid. Kõrge kaaliumisisaldus aitab ennetada lihaskrampe nii treeningu ajal kui ka selle järel ning öösiti tekkivaid jalakrampe.
Võrreldes õunaga on banaanis neli korda rohkem valku, kaks korda rohkem süsivesikuid, kolm korda rohkem fosforit, viis korda rohkem A-vitamiini ja rauda ning topeltkogus teisi vitamiine ja mineraale. Ning kõrge kaaliumisisalduse tõttu võib see olla üks parimaid puuvilju, mida süüa.
Kuna rauasisaldus on neis üsna kõrge, võivad nad stimuleerida hemoglobiini sisaldust veres aneemiaga patsientidel. Selleks tuleb tarbida kaks banaani iga päev.
Juba sellel kolmapäeval on Prismades banaanide hind 0.69eur/kg, mis siin ikka kui haara kaks kotti (sest ühest ei piisa :D) ja mine banaanijahile! :D

26 Nov 2017

Sellel nädalal käisin neli korda ujumas. Iga korraga muutusid distantsid pikemaks ja isegi tehnika paranes. Olen väiksest peale harjunud veega ja järvede ääres üles kasvanud. Armastan vett ja ujumist. Kahju, et ma seda vahepeal järjepidevalt pole saanud teha, sest Eesti suved on muutunud iga aastaga jahedamaks ja ujuma kutsuvaid päikesepaistelisi päevi annab tikutulega taga otsida.
Peale väsitavat treeningut ja koolipäeva on küll raske teinekord ennast ujuma sundida. Samas, kui sa naudid seda, siis see on mõnus ja vaimu värskendav. Katsun nädala jooksul vähemalt 2-3 korda ujumas käia. Kõik sõltub sellest, kui suur koormus parasjagu koolis on. Teeksin seda kindlasti iga päev, kui vaid saaksin. Sellel nädalal ujusin kokku 2h35min ning selle aja jooksul läbisin 3600m.
Ujumine võib tunduda rutiinse ja igavana. Kuid võimalus varieerida erinevate ujumisstiilidega lisab treenigutesse vaheldust. Selili ujumine treenib selja- ja õlalihaseid ning aitab saavutada head rühti. Rinnuliujumine aitab treenida puusa ja reie siselihaseid. Krool, kui kiirem ja intensiivsem ujumistiil aitab efektiivselt põletada kaloreid. Minul muidugi sellega probleeme ei ole, kuid soovitada ju ikka võib. Ujumistreening on võrreldev jõuharjutuste ning ringtreeninguga, kus kõik lihasgrupid saavad koormust. Lisaks erinevatele ujumisstiilidele aitavad rutiini murda erinevad treeningvahendid. Ujumislaud võimaldab puhata ülakehal, ujumispoi tõstab puusad veepinnale lähemale ja ujumislestad ning -labad omakorda aitavad liikuda kiirema tempoga ning arendada jalgade- ja kätelihaseid. Samuti aitab treeningrutiini lõhkuda avavee ujumine, mis võimaldab turvalisest basseinist liikuda põnevamate väljakutseteni. Ujumine ei ole kindlasti rutiine, vaid mitmekülgne ja võimalusterohke treening. Tänu ujumisele on paljud sportlased kasvatanud kopsumahtu ning arendanud oma reielihaseid.
Loe kindlasti ka ajakiri “Jooksja” okt-nov 2017 artikleid: https://issuu.com/jooksja/docs/tugevad_20p_c3_b6iad_20ja_20ujumise

19 Nov 2017

Viimasest võistlusest on möödas peaaegu kuu aega. Peale Saaremaa Kolme Päeva Jooksu alustasin valmistumist uueks hooajaks. Viimased kolm nädalat ei ole minu kilometraaž olnud nii suur kui tavaliselt. Oleme treeneriga rohkem arendanud minu “nõrgemaid külgi”. Nende nädalate jooksu olen väga palju jooksnud ja teinud erinevaid harjutusi liiva sees. Ühel esmaspäeval jooksin lausa 11 korda legendaarsest Vanaka tõusust üles. Mis ei tapa teeb tugevaks! Samuti tegin oma esimesed treeningud Kalevi sisehallis, kus tegime väga mitmekülgseid harjutusi: harjutused tõketega, kaugushüpe, sammhüpped, kiirendused jne. Olen kohe kindlasti ettevalmistusperioodil tugevamaks saanud. Seda on peeglist näha ja isegi minu füsioterapeud Uku on seda öelnud. Aitäh Uku, oled minu keha väga hästi hooldanud/putitanud! :D
Tahaksin tänada Birgit Helimetsa ja BioVegan Family´d, kes saatsid mulle looduslikke pesupulbreid. Oma toodetes kasutavad nad vaid loodusliku päritoluga koostisosi, mis on ohutud nii inimestele kui keskkonnale. Lisaks on need võrratu aroomiga. Samuti tahaksin tänada Herb´i, kes saatsid mulle mõningad toidulisandid, et pidada vastu see pime periood, kus päikesevalgus on väga harv nähtus. Nii tore, et isegi sellised firmad annavad oma panuse noorsportlase arengule.
Koolis on olnud RASKE. Koduseid ülesandeid on väga palju ning esimesed kursakaaslased on ka juba grupist lahkunud. Kahju, meid on niigi vähe, iga hing on väga oluline. Nüüd on meid ainult 13-14 inimest. Koolis muudetakse tööde esitamise aegu, nihutades neid pidevalt ettepoole, mis teeb elu väga kiireks ja raskeks. Samuti olen teinud esimesed arvestused ja eksami, mille tulemusi me kogu kursusega jätkuvalt ootame:D. Väga raske on sellistel rasketel koolipäevadel jooksma minna, sest koolipäev algab 8:30 ja lõpeb kella 20 ajal. Peale seda torman ma treeningule. Väljas on “kottpime” ning inimesed kodudes mõtlevad magaminemise peale. Külm on ikka veel väljas ja treenib kõvasti :D.
Eelmisel nädalal käisin ma vereproove tegemas. Tulemus oli väga hea, nagu ma juba teadsin. Iga sportlase jaoks on oluline, et tema verenäitajad oleksid korras. Käin aastas umbes kolm korda vereanalüüse tegemas. Pean seda väga vajalikuks. Kahju, et Eesti riik ei toeta noorsportlasi selles osas. Leian, et tervise heaolu parandamiseks ei tohiks rahaga kokku hoida. Elame siin elus vaid üks kord. Peame hoidma seda imelist keha, mis meile on antud. Võtsin tervisesportlase verepaketi. Tehti kõik vajalikud proovid, mis on sportlase jaoks olulised. Teadsin juba ette, et hemoglobiin ei ole mul kõige parem, sest olengi sünnipäraselt madala hemoglobiini tasemega. Minu üllatuseks sündis ime, uus isiklik rekord :D 129g/L. Kokkuvõttes- mul on peaaegu ideaalne veri :D. Raua ja hemoglobiiniga näitajad võiksid olla kõrgemad, aga pean sellega leppima, mis mulle on antud. Selleks, et saada kõrgem hemoglobiin peaksin elama kõrgmäestikus ja seal treenima. Loodetavasti saan seda ka kunagi teha kui rahakott lubab ;). Eks tervislik eluviis on minu veretulemusi väga positiivselt mõjutanud. Mul ei ole kunagi “mootoris olev kütus” nii kvaliteetne olnud :D. Ainukesed toidulisandid, mida tarvitan on magneesium, sest lihtsalt higistan liiga palju soolasid kehast välja ja B12, mida soovitatakse kõigil inimestel võtta. Kindlasti hakkan tarvitama D-vitamiini, sest suurema osa vajjalikust D-vitamiinist saame päikeselt, mida Eestis on piisavas koguses vaid suvekuudel ja kevade lõpus ning sügise alguses.
Minu järgmine võistlus Vana-aasta teatemaraton, toimub 17.detsembril. Seniks teen kõvasti tööd ja näen vaeva nõrkade külgede arendamisel.

BioVegan Family: https://www.facebook.com/bioveganfamily/
Herb: https://www.herb.ee/

09 Nov 2017

Treener Urmase arvamus minu hooajast ja minust!
Jürgen on heas mõttes treeneri õnn ja õnnetus...Julgen arvata, et noormehe jooksuarmastus ja tahe on juba praegu "meistri" väärilised ja see on tagataskus suureks trumbiks-see lõpuks otsustab!
"Õnnetuseks" on nn ületegemine ja liigne "grillimine", millega teeb vaid enda elu keerulisemaks...Aga eks elu õpetab asju õigesse järjekorda panema ja kõik "loksub paika"...
Siiras ja töökas poiss, kellest võib väga hea maratonijooksja saada. Selleks vaja terve püsida, kannatlikult paljude puudustega töötada ja treenerit kuulata! Siis on kõik võimalik! Edu ei pea tulema üleöö, vaid 8-10aastase järjekindla kõva tööga!
Edu soovides ja ikka 100% uskudes,
Urki

05 Nov 2017

Hooaja 2018/2019 meelespead/kohustused:
*PÜSIDA TERVE JA OLLA VIGASTUSTEST VABA! Iga sportlase jaoks on väga oluline olla terve ning vältida vigastusi. Eelmisel hooajal õnneks ei saanud vigastuste üle kurta. Vahepeal andis üks või teine koht rohkem tunda, aga see õpetas mind keha rohkem kuulama ja haige kohaga tegelema.
*JOOSTA LISSABONI MARATONIL POOLMARATONI! Välismaal olen ma ainult ühe korra võistelnud. Tegin seda, kui võistlesin 2015. aastal Klaipedas. Toona jooksin 600m. Kahjuks rikkus võistluse ära hüppeliigese vigastus. Naudin sooja kliimat ja päikest. Sellel võistlusel on kindel see, et üksinda ei ole võimalik jooksma jääda. Ideaalne võimalus on joosta isiklik rekord.
*JOOSTA ESIMENE MARATON! Tulevikus ma näengi ennast maratonijooksjana, seda alles 25+ eluaastate alguses. Seni keskendun poolmaratonide jooksmisele. Tahan teada saada, kui raske on maraton. Kas need jutud 30nda kilomeetri kohta vastavad tõele ja kuidas reageerib minu keha sellises situatsioonis.
*UUTE SPONSORITE JA TOETAJATE LEIDMINE! Sponsorid ja toetajate roll sportlase karjääris on kahtlematult väga oluline. Igasugune toetus loob eelduse pühenduda treenimisele ja eesmärkide saavutamisele. Kui ei pea mõtlema vahenditele, mille eest osta toidulisandeid või kvaliteetset toitu. Sinna lisaks veel väga vajalik massaaž, sportimiseks sobilik treeningriietus ja varustus.
*JOOSTA IGAL HOMMIKUL HOMMIKUJOOKS! Eelmisel aastal jäi võib-olla mul ainult neli hommikujooksu jooksmata. Igal jooksmata hommikul oli väga põhjendatud põhjus ehk väga kehv enesetunne. Mäletan neid hommikuid, kui olin maganud 3-5 tundi, aga ikka läksin jooksma. Pärast seda oli enesetunne parem, kui enne jooksu algust. Iialgi ei ole ilm mind takistanud jooksmast. Treener Urmas on öelnud:”Külm, kui külm sind ära ei võta, saab sinust hea jooksja!”
*NÕRKADE KÜLGEDE ARENDAMINE! Minu nõrkusteks on kiiruslik vastupidavus ja üldfüüsiline tugevus. Maksimaalne tempo on veel “nõksa lahja”, aga mu “mootor” kestab juba täitsa hästi. Pean jätkama igapäevast ÜKE tegemist, mida olen sellel aastal teinud iga päev. Mida füüsiliselt tugevam oled, seda kiirem oled ja seda mugavam on joosta. Momendil ei suuda ma nautida 100-800m lõikude jooksmist. Kui ma neid ei jookseks, siis ka kiiruslik vastupidavus areneks väga aeglaselt. “Hakka seda nautima Jürgen!”
*KÄIA EDASI ÜLIKOOLIS! Kurnavate treeningute kõrvalt on väga raske koolis käia. Väga tihti on mul koolipäevad, mis kestavad 8:30-20:00, aga see ei takista mind jooksmast. Väljas on “kottpime”, aga treening vajab tegemist! “Õpi, õpi nii kaua, kui sul on paber käes, Jürgen!” Lisaks sportlaskarjäärile on oluline omandada elukutse või eriala, mis kindlustaks muretu tuleviku.
*KÄI EDASI TÖÖL! Tööd mulle meeldib teha, eriti füüsilist tööd. Õnneks minu praegune töö ongi väga füüsiline (lehtede riisumine, kaevamine, muru niitmine, lume rookimine jne). Treening, mille eest saab raha :D. Leiva peab ikkagi lauale tooma.
*ÄRA UNUSTA OMA LÄHEDASI! Pere on minu elus väga tähtsal kohal. Kallis isa ja ema, olete alati võistlustel kohal, hindan seda väga. Ma ei ole teid kunagi kutsunud. Olete alati vabatahtlikult kohal. Te ei kujuta ette, kui väga ma seda hindan. Teie toetus on alati minu lõpuajast väärtuslikke sekundeid maha võtnud. Loodetavasti kallis isa, saan sinuga ühel päeval koos võidu joosta.
*KUULA URKIT! Mida täpsemalt olen treeninud Urmase kava järgi, seda rohkem arenen. Urmas on öelnud:” Jürgen on üks vähestest õpilastest, kes mul hetkel on, kellele ma pean vahepeal ütlema, et jookse vähem. Töötahe ja sihikindlus on poisil väga hea.”
*MAGA NII KAUA KUI SUUDAD! Minu tervist ja sportlikke tulemusi mõjutab väga palju uneaeg. Mida rohkem magan, seda “paremini töötan”.
*NAUDI SEDA, MIDA SA TEED! Pole mõtet teha seda, mida sa ei armasta. See ei too head tulemust. “Armasta jooksmist, tunne elust rõõmu ja naudi elu!”

2018/2019 hooaja rekordid, mida tahaksin saavutada:
3000m 9:20 või kiiremini
5000m 16:30 või kiiremini
Poolmaraton 1:13:00 või kiiremini
Maraton 2:45:00 või kiiremini

2018/2019 hooaja eesmärgid:
Olla U23 Eesti meister poolmaratonis
EMV kergejõustikus saavutada vähemalt üks medal
Olla üldarvestusel kolmel võistlusel poodiumil
Olla ühel võistlusel kiirem kui Marti Medar :D
Joosta igal võistlusel kiirem aeg kui eelmisel aastal

05 Nov 2017

Hooaja 2018/2019 meelespead/kohustused:
*PÜSIDA TERVE JA OLLA VIGASTUSTEST VABA! Iga sportlase jaoks on väga oluline olla terve ning vältida vigastusi. Eelmisel hooajal õnneks ei saanud vigastuste üle kurta. Vahepeal andis üks või teine koht rohkem tunda, aga see õpetas mind keha rohkem kuulama ja haige kohaga tegelema.
*JOOSTA LISSABONI MARATONIL POOLMARATONI! Välismaal olen ma ainult ühe korra võistelnud. Tegin seda, kui võistlesin 2015. aastal Klaipedas. Toona jooksin 600m. Kahjuks rikkus võistluse ära hüppeliigese vigastus. Naudin sooja kliimat ja päikest. Sellel võistlusel on kindel see, et üksinda ei ole võimalik jooksma jääda. Ideaalne võimalus on joosta isiklik rekord.
*JOOSTA ESIMENE MARATON! Tulevikus ma näengi ennast maratonijooksjana, seda alles 25+ eluaastate alguses. Seni keskendun poolmaratonide jooksmisele. Tahan teada saada, kui raske on maraton. Kas need jutud 30nda kilomeetri kohta vastavad tõele ja kuidas reageerib minu keha sellises situatsioonis.
*UUTE SPONSORITE JA TOETAJATE LEIDMINE! Sponsorid ja toetajate roll sportlase karjääris on kahtlematult väga oluline. Igasugune toetus loob eelduse pühenduda treenimisele ja eesmärkide saavutamisele. Kui ei pea mõtlema vahenditele, mille eest osta toidulisandeid või kvaliteetset toitu. Sinna lisaks veel väga vajalik massaaž, sportimiseks sobilik treeningriietus ja varustus.
*JOOSTA IGAL HOMMIKUL HOMMIKUJOOKS! Eelmisel aastal jäi võib-olla mul ainult neli hommikujooksu jooksmata. Igal jooksmata hommikul oli väga põhjendatud põhjus ehk väga kehv enesetunne. Mäletan neid hommikuid, kui olin maganud 3-5 tundi, aga ikka läksin jooksma. Pärast seda oli enesetunne parem, kui enne jooksu algust. Iialgi ei ole ilm mind takistanud jooksmast. Treener Urmas on öelnud:”Külm, kui külm sind ära ei võta, saab sinust hea jooksja!”
*NÕRKADE KÜLGEDE ARENDAMINE! Minu nõrkusteks on kiiruslik vastupidavus ja üldfüüsiline tugevus. Maksimaalne tempo on veel “nõksa lahja”, aga mu “mootor” kestab juba täitsa hästi. Pean jätkama igapäevast ÜKE tegemist, mida olen sellel aastal teinud iga päev. Mida füüsiliselt tugevam oled, seda kiirem oled ja seda mugavam on joosta. Momendil ei suuda ma nautida 100-800m lõikude jooksmist. Kui ma neid ei jookseks, siis ka kiiruslik vastupidavus areneks väga aeglaselt. “Hakka seda nautima Jürgen!”
*KÄIA EDASI ÜLIKOOLIS! Kurnavate treeningute kõrvalt on väga raske koolis käia. Väga tihti on mul koolipäevad, mis kestavad 8:30-20:00, aga see ei takista mind jooksmast. Väljas on “kottpime”, aga treening vajab tegemist! “Õpi, õpi nii kaua, kui sul on paber käes, Jürgen!” Lisaks sportlaskarjäärile on oluline omandada elukutse või eriala, mis kindlustaks muretu tuleviku.
*KÄI EDASI TÖÖL! Tööd mulle meeldib teha, eriti füüsilist tööd. Õnneks minu praegune töö ongi väga füüsiline (lehtede riisumine, kaevamine, muru niitmine, lume rookimine jne). Treening, mille eest saab raha :D. Leiva peab ikkagi lauale tooma.
*ÄRA UNUSTA OMA LÄHEDASI! Pere on minu elus väga tähtsal kohal. Kallis isa ja ema, olete alati võistlustel kohal, hindan seda väga. Ma ei ole teid kunagi kutsunud. Olete alati vabatahtlikult kohal. Te ei kujuta ette, kui väga ma seda hindan. Teie toetus on alati minu lõpuajast väärtuslikke sekundeid maha võtnud. Loodetavasti kallis isa, saan sinuga ühel päeval koos võidu joosta.
*KUULA URKIT! Mida täpsemalt olen treeninud Urmase kava järgi, seda rohkem arenen. Urmas on öelnud:” Jürgen on üks vähestest õpilastest, kes mul hetkel on, kellele ma pean vahepeal ütlema, et jookse vähem. Töötahe ja sihikindlus on poisil väga hea.”
*MAGA NII KAUA KUI SUUDAD! Minu tervist ja sportlikke tulemusi mõjutab väga palju uneaeg. Mida rohkem magan, seda “paremini töötan”.
*NAUDI SEDA, MIDA SA TEED! Pole mõtet teha seda, mida sa ei armasta. See ei too head tulemust. “Armasta jooksmist, tunne elust rõõmu ja naudi elu!”

2018/2019 hooaja rekordid, mida tahaksin saavutada:
3000m 9:20 või kiiremini
5000m 16:30 või kiiremini
Poolmaraton 1:13:00 või kiiremini
Maraton 2:45:00 või kiiremini

2018/2019 hooaja eesmärgid:
Olla U23 Eesti meister poolmaratonis
EMV kergejõustikus saavutada vähemalt üks medal
Olla üldarvestusel kolmel võistlusel poodiumil
Olla ühel võistlusel kiirem kui Marti Medar :D
Joosta igal võistlusel kiirem aeg kui eelmisel aastal

02 Nov 2017

See hooaeg algas minu jaoks suurte probleemidega. Osalesin Vaskna järve jooksul, mis oli minu jaoks kontrollvõistlus. Jooks läks väga kehvasti: ajaga 29:27 saavutasin 11. koha. “Kehv algus hooajale,” mõtlesin endamisi. Pärast seda jooksin paar nädalat hiljem Eesti meistrivõistlustel ekidenis 10 kilomeetrit. Enne võistlust teadsin, et olen väga kehvas vormis. Tänu pikkadele koolipäevadele olin saanud väga vähe magada (4-6 tundi ööpäevas). Vaimselt olin väga kurnatud ning pikemat aega oli mul ka motivatsiooni langus. Põhjuseks kiiruslike võimete langus. Minu 10 kilomeetri ajaks oli 39:00. “Enam aeglasemalt ei ole võimalik joosta,” mõtlesin. See oli 5:10 minutit aeglasem, kui minu isiklik rekord. “Oeh, loodetavasti hakkavad tulemused paremaks minema,” mõtlesin peale võistlust.
Peale neid kahte võistlust tuli teha treeningplaanis mitmeid muudatusi: treener lisas rohkem lühemaid lõike ja kiiremaid jookse. See muudatus “kandis vilja”. Mais osalesin 35. Tartu jooksumaratonil. Võrreldes eelmise aastaga jooksin üle nelja minuti aeglasemalt, aga vorm oli tunduvalt parem kui enne eelmisi võistlusi. “Kui kaua ma selles augus veel olen?” mõtlesin vihaselt.
Narvas Eesti meistrivõistlused poolmaratonis
Juuni alguses peeti Narvas Eesti meistrivõistlused poolmaratonis. “Davai, Külm, nüüd jooksed lõigutreeningute ajal nii, et iga kord on “veremaitse” suus!” Pidin ju tegema treeningutes muudatusi. Tundsin, et asi hakkas liikuma paremuse suunas. Nädal aega enne võistlust oli minu elus väga suur muudatus. Nimelt kolisin Võrust Tallinnasse, kus alustasin “tudengielu”. Linn ja inimesed olid võrreldes kodulinnaga teistsugused. Alguses tundus kõik võõras ja pidevalt eksisin joostes ära :D. Narvas joostud tulemus oli hooaja esimene “rahuldav” tulemus. Saavutasin ajaga 1:17:26 üldkokkuvõttes 25. koha, mis oli 1:39 minuti võrra kiirem kui eelmise aasta tulemus. Selle ajaga tulin ma seal U23 Eesti meistriks. Pole paha. “Hakkab tulema, Külm!” ütles treener Urmas.
Igapäevased treeningud ja staadionijooksud
Peale Eesti meistrivõistlusi algas töö treeneri valvsa pilgu all. Enne seda saatis mulle treener kava ning treenisin väikelinnas Võrus selle järgi. Nüüd oli alati keegi olemas, kes mind “piiitsutas” ja õpetas. Lõigutreeningud muutusid tulemuslikumaks. Sain joosta koos teiste treeningkaaslastega ning oli märgata arengut kiiruses. Oli kellelt mõõtu võtta ja püüdsin kiirematega sammu pidada.
Juuli alguses tegin ma staadionijooksu debüüdi. “Tuleb lühikesi distantse joosta, muidu kiiremaks ei saa.” Alguses pidin jooksma ainult 5000m, kui treener pani mind kirja ka 1500m starti. “Tuleb, mis tuleb, isiklikud rekordid jooksen nagunii!” Võistlustel mul kõige paremini ei läinud. Olin tagant esikolmikus, kuid see mind ei kurvastanud. Nädal aega hiljem läksin vabatahtlikult jooksma Kadrioru staadionile 10000m, kus peeti Eesti meistrivõistlusi. Ajaga 36:24 saavutasin peaaegu viimase koha, olin viimane lõpetaja. Mõned võistlejad katkestasid. “Jälle üks isiklik rekord kirjas :D.”
Tallinnasse kolimine andis mulle võimaluse koos treener Urmasega intensiivselt tööd teha. Õnneks ümbritsevad mind toredad treeningkaaslased, kellega koos oled palju motiveeritum ja treeningud põnevamad. Nemad sundisin mind rohkem vaeva nägema. Loomulikult ei tahtnud ma neist kehvem olla. Aitäh Risto, Robert, Robi ja Ivo! Loodan, et järgmine suvi olete uusti “platsis”. Liivamäe treeningute ajal sai alati kuulata treener Urmase “jutusaateid” :D. Ta võib neid lõpmatuseni rääkida. Mõned lood kippusid korduma ning suve lõpuks olid need mul isegi peas :D. Arendavad olid ka treeningud Nõmme metsas “mägisel” maastikul. Seal pidime jooksma ja tegema hästi palju harjutusi treppidel, mis meeldivad mulle väga. Igal neljapäeval jooksime koos klubikaaslastega läbi Nõmme kõige järsemad mäed. Ai, see oli raske, aga väga kasulik :D. Treeningu lõpus pidime ühest “mäest” jooksma üles ja alla (tavaliselt 10-12 korda). “Jürgen jookseb 10 korda ja teised jooksevad nii palju, kui Jürgenil saab joostud!” ütles Urmas väga tihti. Aitäh Urmas, et sundisid mind rohkem pingutama!
Augustis osalesin Peetri jooksul, mis oli 10 kilomeetrit pikk. Ajaga 35:46 19. koht. Võistluse ajal vaevas mind kubemelihase vigastus, mis takistas kiiremini jooksmast. Nädal aega hiljem olin kubemelihase vigastusest taastunud. Samal nädalal toimus aasta lemmikvõistlus, Rakveres Eesti Ööjooks
Eelmise aasta väga hea aeg (1:14:28) pani mulle pinge peale. Tol päeval oli hästi palav ja lämbe ilm. Tundsin end hästi. Isegi treener Urmas ütles, et olen elu parimas vormis. Lõigutreeningute ajad olid kõvasti kiiremaks läinud ning tundsin, et olen füüsiliselt tugevam. Esimese kilomeetri vedasin liidergruppi. Tunne oli hea. Vaikselt hakkasid kiiremad mehed “oma teed minema” ja meievaheline distants suurenes. Jäime koos klubikaaslase Indrekuga kahekesi. Tema jooksis, minust paar meetrit kaugemal, aga iga kilomeetriga meievaheline vahe suurenes. 10. kilomeetri aeg oli natukene alla 35 minuti. “Olen rekordigraafikus” mõtlesin. Ja siis algas see õige “ekstreemjooks”. Alguses hakkas ainult vihma sadama, siis tuli äike ja tugev tuul. Vahepeal oli raske isegi aru saada, kuhu sa jooksed, sest rajal oli mõnes kohas nii pime, et ainult äikese sähvatuse ajal nägid, kuhu sa jooksed. Viimased kolm kilomeetrit sadas rahet. See oli väga valus kogemus, aga väga karastav. Saavutasin 7. koha ajaga 1:19:00, mis ei võimaldanud poodiumile tõusta. Lootsin loomulikult kiiremini joosta, aga sellise ilmaga ei suutnud ma enamat välja pigistada.
Septembri alguses toimusid Pärnus Eesti meistrivõistlused 10 kilomeetris. See oli nö “soojendusvõistlus” SEB Tallinna Maratoniks. Ajaga 35:25 olin ma enam-vähem rahul. Oleksin suutnud samas tempos edasi joosta, aga pidin hoidma “mootorit” ja jalgu järgmiseks nädalaks.
SEB Tallinna Maraton
See on selline võistlus, kus iga tõeline jooksja peaks osalema. Vahet ei ole, kas sa jooksed 10km, poolmaratoni või maratoni peaasi, et võistled. See on ikkagi eestlaste aasta suurim jooksuüritus. Treeningud olid enne võistlust kulgenud hästi. Samuti olin nädal aega enne võistlust juba ka uues koolis käinud. Toredad kursaõed ja õppejõud nähtud. Kõik oli uus ja põnev. Mis viga käia koolis kui sinu kursakaaslasteks on 15 ilusat neiut ja oled nende seas ainuke poiss :D. Ajaga 1:15:22 saavutasin üldkokkuvõttes 19. koha ning see oli 50 sekundit kiirem aeg kui, eelmisel aastal. Enne võistlust olin leidnud uue jooksusõbra Isabeli, kellega sai nii mõnigi jooks joostud. Temal oli sarnane jooksjakarjääri algus nagu minul: treenisin üksinda, treener oli teises linnas ja teistega treenimine oli võõras. Temaga oli väga hea joosta aeglaseid jookse, sest minul oli pulss 130hpm, aga temal 160hpm. See oli hea vaheldus, kuigi ma aeglaselt ei armasta joosta.
Oktoobris osalesin Paide-Türi maanteejooksul, mis oli 13.6km pikk. SEB Tallinna Maratonil õppisin, et Jekaterina Patjuki tempos on väga hea joosta. Seda ma tegingi ka sellel võistlusel. Oleksin tahtnud naisterahvast ise nendel võistlustel vedada, aga elu on karm, olen aeglasem kui naisterahvas :D. Aitäh Jekaterina, loodetavasti saame uuel hooajal uuesti võistlustel joosta! Paide-Türi jooksuga jäin rahule. Saavutasin 15. koha ning sain kõige suurema karika, mis mul hetkel on :D. Samuti minu 10km aeg oli sellel jooksul 34:52, mis oli kolm sekundit aeglasem isiklikust rekordist.
Saaremaa Kolme Päeva Jooks
Oktoobri lõpus oli treener Urmase lemmikvõistlused, Saaremaa Kolme Päeva Jooks. See on võistlus, kus saad paremini tundma õppida klubikaaslasi ning samas ka maratonijooksu “valusid”. Iga kilomeetriga lähevad jalad ja iga päevaga muutub jooksmine raskemaks. Kolme päevaga annavad läbitud kilomeetrid täispika maratoni. Esimesel päeval pidi jooksma 10km. Jooksin isikliku rekordi (34:22). “Yes, isiklik kotis,” mõtlesin. Hooaja eesmärk sai täidetud. Järgmistel päevadel ei olnud enam nii head minekut. Üldkokkuvõttes saavutasin 18. koha ning jooksin 3:41 kiiremini kui aasta tagasi. Selle tulemusega jäin rahule.
Kokkuvõte
Minu 2017./18. aasta hooaeg oli väga huvitav. Helgemad ajad vaheldusid süngematega. Hooaeg jääb mulle meelde kui täis erinevaid õppetunde. Iga võistlus oli omamoodi õpetlik. Vigadest õpitakse! Sain mitmeid väga toredaid sõpru nii võistlustel kui ka treeningutel. Samuti hakkasid mind toetama Sportlio, Veski Mati ja Compressport Eesti. Aitäh teile! Luban, et ei vea teid alt. Minu uue hooaja esimene võistlus toimub detsembri lõpus, kui plaanin osaleda Vana-aasta jooksul.

23 Oct 2017

Enne viimast võistluspäeva magasin ~11h. See oli märk sellest, et keha oli väsinud pikkadest koolipäevadest ja kahest raskest võistluspäevast. Alati enne hommikujooksu vaatan termomeetrit, sest Eesti ilm võib pakkuda pidevalt üllatusi. Pühapäeva hommikul, 22. oktoobri hommikul näitas see -2 kraadi. “Tere, talv!” Minust varem oli ärganud vanameister Tarmo, kes oli juba enne kella kuut üleval. Kõige huvitavam oli see, et viimase võistluspäeva hommikujooksul olid jalad kergemad, kui teise päeva hommikul.
Enne starti valitsesid endiselt miinuskraadid. Otsustasin minna jooksma võimalikult napis riietuses. Siiski kindad panin kätte. Jutukas soojendus tehtud ning stardipauk käis. Esimene kilomeetri jooksin teadlikult aeglaselt (3:27min/km). Kaks rasket võistluspäeva “olid jalgades ja kopsus”. Kuni 6. kilomeetrini jooksin umbes üheksaliikmelises grupis koos Aleksanderi, Janari, Indreku, Raido, Tõnu, Ülari ja mõne teise jooksjaga. 6. kilomeetril hakkas mul natukene pistma ning jäin metsarajal koos Ülariga grupist maha. Ülari ei suutnud minu tempos joosta ning nii ma jooksingi võistluse lõpuni ihuüksi. 9. kilomeetril kadus õnneks pistmine ära. Vahepeal jäid veel grupist maha Janari Mai ja Toomas Tarm. Nendevaheline vahemaa jäi võistluse lõpuni mul samaks. Lisaenergiat sain oma kalli pere ergutustest. Aitäh emps, paps, õeke ja videomees Karl :D. Noppisite minu lõpuajast kindlasti kümme sekundit. Viimasel kilomeetril andsin endast kõik. Nii kui ma finišisse jõudsin, kukkusin pikali. Tulin kohe püsti ja asusin võistlusjärgset jooksu tegema. Peale seda venitasin ja rullisin lihaseid. Loomulikult kiirustasin telefoni juurde, et vaadata mitmendaks meie meeskond jäi. “Võtke välja, kolmas koht!”
Kokkuvõttes saavutasin täna ajaga 58:36 21. koha ja üldkokkuvõttes ajaga 2:32:17 18. koha, mis on võrreldes eelmisel aastal joostud üldajaga 3:41 minutit kiirem. Kolmest päevast jäin ma enim rahule esimese päeva tulemusega, mil sai täidetud hooaja eesmärk: joosta isiklik rekord 10-s kilomeetris.
Aitäh, Treeningpartneri pere! Teiega on alati tore. Kõige suurem kummardus teile emps, paps, õeke ja Karl, teie ergutused andsid kõvasti lisajõudu. Järgmisel aastal osalen ma kindlasti Saaremaa Kolme Päeva Jooksul uuesti. See on ettevalmistus pikaks maratonijooksja-karjääriks. Ma ei ole 100% kindel, aga see võis olla minu hooaja viimane võistlus.

Tulemused: http://www.championchip.ee/results/817
Koontulemused: http://www.championchip.ee/results/850
Pildid: https://www.facebook.com/pg/Maratonipoiss/photos/?tab=album&album_id=525823404436224

22 Oct 2017

Esimene päev Saaremaa Kolme Päeva Jooksul näitas, et vorm on hea ja kohe kindlasti tulevad kolm edukamat päeva võrreldes eelmise aasta sama võistlusega. “Ma ei saa eilsest kehvemini joosta!” mõtlesin esimese päeva õhtul.
Teise päeva hommikujooksul ei olnud jalgades eelmise päeva võistlusest tingitud väsimust: jalad olid kerged ja tuju oli hea. Sama arvas ka Tarmo Reitsnik, kellega ma veedan kaks ööd Saaremaal. Sõit Iidele (võistluspaika) möödus Eesti muusikat kuulates ja väga jutukalt. Mäletasin, et eelmine aasta oli väga tuuline rada. Kahjuks oli sellel aastal veel tuulisem. Samas päike paistis ja väljas oli kuus kraadi sooja. Ilus sügisilm.
Soojendus ja võistluseelne rutiin tehtud, võistlus võis alata! Esimese kilomeetri jooksin kindluse mõttes tavapärasest aeglasemalt (3:19min/km). Esimesed neli kilomeetrit jooksin koos klubikaaslaste Janari, Indreku, Heneku, Aleksanderi ja mõnede Sparta liikmetega. Siis sain aru, et ma ei suuda sellise tempoga jätkata ning jäin vaikselt maha. Õnneks olid kolm lätipoissi minu lähedal ning sain järgmised seitse kilomeetrit nendega koos jätkata. Kahjuks ei tahtnud lätlased vedada, sest oli väga tuuline. Nii ma pidingi raskema töö ära tegema. Kui ma tempot aeglustasin, tegid ka nemad seda. Ma ei tahtnud enam aeglasemalt jooksta, seega pidin leppima “jäneserolliga”. Seitsmes kuni üheksas kilomeeter olid väga rasked: tuul oli väga tugev ja näol oli natukene külm. 11. kilomeetril otsustasin kiirendada ning minu tempoga suutis kaasa tulla üks lätslastest ning vaikselt meie grupile lähemale jooksnud Lauri Luik ja poiss, kelle seljas oli särk, mille peale oli kirjutatud Tammed. Alates neljandast kilomeetrist oli pidevalt minu silmapiiril Ülari Kais ja Margus Pirksaar, kes jooksid kogu võistluse vältel koos. Meie vaheline distants jäigi algusest peale sama pikaks. 13. kilomeetril kiirendasin ning minuga suutis vaid klubikaaslane Lauri kaasa tulla. Peagi püüdsime kinni Heneku, kes ei suutnud meiega samas tempos jätkata. Nii jooksimegi koos Lauriga. 14. kilomeetri keskpaigas kiirendasin uuesti ning minu ja Lauri vahel hakkas vahe tekkima.
Kokkuvõttes saavutasin 18. koha ajaga 59:16. Enda jooksuga ma rahule ei jäänud. Päevad ei ole vennad! See, et jooksin eelmise aastaga võrreldes peaaegu kaks minutit kiiremini, tõstis tuju. Eilne kiire jooks oli organismi korralikult kurnanud. Jalad olid mul väga heas “seisus”, aga “mootor” oli väsinud. “Homme jooksen ennast ribadeks!!!” mõtlesin enne voodisse minekut. Kindluse mõttes läksingi natukene varem peale kella seitset magama.

Tulemused: http://www.championchip.ee/et/results/815
Pildid: https://www.facebook.com/pg/Maratonipoiss/photos/?tab=album&album_id=525823404436224

Load more posts
|
|
|
|

Bio

Olen Võrust pärit pikamaajooksja, endine võrkpallur. Pikamaajooksuga hakkasin tegelema 2014. aasta suvel. Ma naudin treeningute ja töö tegemist. Mis ei tapa, teeb tugevaks! Ma elan tervislikku eluviisi, pööran väga suurt tähelepanu sellele, mida ma kütuseks kasutan. Kui mingit toit on vaja valmistada, siis võid kindel olla, et saan sellega hakkama. Minu iidolid on Mo Farah, Scott Jurek, David Rudisha ja Isaiah Thomas. Minu moto: Söö tervislikult, maga kaua ja treeni täiega! Kõige paremad saavutused: Rakvere Ööjooksu 21.1km kuues koht (2016) ja Võrumaa pikamaajooksusarja üldkokkuvõttes kolmaskuues (2016).

I am long distance runner from Võru, Estonia who started running in spring 2014, former volleyball player. I love to train and work hard. I live a healthy lifestyle and I am keen on cooking. My moto is eat healthy, sleep suvel. long and train hard! I believe that hard work beats talent. Idols Mo Farah, Isaiah Thomas, David Rudisha and Scott Jurek. My biggest achievments so far: Rakvere Night Run 21.1km 6th place (2016), Võrumaa pikamaajooksusari overall 3rd place (2016).

https://www.strava.com/athletes/12583614

Isiklikud rekordid/Personal records:
600m: 30.10.2014 (1.34,2)
1000m: 2016 (2:51:2)
2000m: 12.06.2015 (6:55.0)
3000m: 19.05.2015 (10:32:96)
5000m: 2016 (17:05)
10000m: 04.09.2016 (34:50)
15000m: 2016 (56:26)
21.1km: 13.08.2016 (1:14:28)

Born 1997 (age 19)
Coach Urmas Randma
Club Treeningpartner

Personal bests

10000m

Show
Personal best

1000m

Show
Personal best

1500m

Show
Personal best

200m

Show
Personal best

3000m

Show
Personal best

5000m

Show
Personal best

800m

Show
Personal best

Half marathon

Show
Personal best

Marathon

Show
Personal best

Competition results

10000m

Show
COMPETITION RANK RESULT LOCATION DATE
Saaremaa Kolme päeva jooks (1 päev) 18. 34:24.08 Kuressaare Oct. 2017
Jüri Jaansoni Kahe Silla joos 27. 35:25 Pärnu Sept. 2017
Peetri Jooks 19. 35:46 Peetri (Tallinn) Aug. 2017
EKJL 19. 36:23.48 Tallinn July 2017
Ekideni Eesti meistrivõistlusted 7. 39:00.02 Tallinn April 2017
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 25. 34:50 Pärnu Sept. 2016
Neljas Rapla Selveri Suurjooks 39. 35:57 Rapla June 2016
Kütioru maastikujooks 10km 12.